Archive for Maj 19th, 2012

Gdzie szukać upragnionej pracy

Wiele osób pozostaje bez zatrudnienia albo traci pracę. Wtedy zaczyna szukać kolejne, jednak dziś znalezienie pracy jest bardzo trudne. A to głównie z powodu sporego bezrobocia, a najwięcej osób bez pracy jest w młodym wieku. Choć znalezienie pracy czasem bywa trudne, to narzędzia umożliwiające poszukiwania pracy są bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim w dobie komputerów i Internetu mamy to ułatwienie, że aby poszukać pracy nie musimy się ruszać z domu. W sieci nie brakuje różnego rodzaju portali z pracą. Jest ich mnóstwo. Dlatego kiedy poszukujemy pracy, warto takie portalem przeglądać. Jednak na początku trzeba się na takim portalu zarejestrować. Podczas rejestracji najczęściej musimy dodać swoje cv oraz list motywacyjny. A to jest bardzo ważna kwestia w czasie poszukiwania pracy, zarówno w Internecie jak i normalnie. Dobre cv podkreśli nasze atuty, pokaże nasze doświadczenie oraz wykształcenie. Read more »

Jakie cechy musi posiadać dobry pracownik

W tak trudnych czasach, które panują obecnie znalezienie dobrej pracy często bywa bardzo dużym wyzwaniem. Do znalezienia dobrej pracy potrzebne jest nie tylko właściwe wykształcenie, nie tylko doświadczenie, ale potrzebne są też pewne cechy, które dobry pracownik powinien posiadać. Szukać dobrej pracy możemy na różne możliwe sposoby, jednak można zrobić coś, aby te poszukiwania nie trwały zbyt długo. Przed wszystkim musimy określić swój cel, jakiej pracy szukamy, jakiego pracodawcy i co ewentualnie moglibyśmy poprawić czy zmienić żeby znaleźć dobrą pracę. Niestety, dziś skończenie wyższych studiów nie daje stuprocentowej gwarancji tego, że znajdziemy dobra prace. Wiele osób ma problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy. Jednak nie warto z tego powodu rezygnować z dobrych studiów. One mogą dać przepustkę do dobrej pracy. Ale bez studiów nawet nie ma szans na poszukiwania pracy na dobrym stanowisku. Read more »

Staż może być początkiem pracy na stałe

Kiedy szukamy pracy najpierw wysyłamy swoje cv oraz list motywacyjny. To początek, od którego zaczynamy swoje poszukiwania. Po jakimś czasie pracodawca zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną. To rodzaj sukcesu, gdyż na rozmowy nie są zapraszani wszyscy kandydaci, a jedynie spełniający oczekiwania pracodawcy. Od rozmowy kwalifikacyjnej zależy w głównej mierze to, czy dostaniemy posadę. Dlatego warto się do niej odpowiedniego przygotować. Przede wszystkim warto zacząć od ubioru. Nie powinno się przesadzać z nadmierną elegancją i ekstrawagancją. Skromność i minimalizm będzie najodpowiedniejszy, zwłaszcza gdy wymaga tego etykieta a w firmie, w której staramy się o prace obowiązuje dress code. Nasz wygląd świadczy o nas samych. Drugą istotna sprawą, chyba najważniejszą jest to, co sobą reprezentujemy, nasze umiejętności, doświadczenie. Tutaj przyda się na pewno umiejętność autoprezentacji. Read more »

Trudne poszukiwania pracy młodych ludzi

Poszukiwanie pracy to nie lada wzywanie. Ale prawdziwym wyzwaniem może być dla młodych osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy. Młodzi ludzie, studenci lub absolwenci nie mając jeszcze doświadczenia mają mniejsze szanse, niż osoby z doświadczeniem. Ale znalezienie pracy nie jest przecież niemożliwe. Doświadczenie warto zdobywać już w czasie studiów i nawet jeśli to miałaby być praca za barem to już dobywamy cenne umiejętności i doświadczenie. Studenci poszukują doświadczenia uczestniczą w letnich praktykach bądź odbywają staże. I to właśnie staże mogą być szansą na znalezienie pracy. Pracodawcy po zakończonym stażu oferują bardzo często możliwość pracy albo przynajmniej współpracy na umowę i dzieło czy zlecenia. Warto w tym czasie, aby taka młoda osoba wykazała się swoimi umiejętnościami, pracowitością, tak aby pracodawca widział, że młodej osobie zależy na pracy. To, że praca jest darmowa, nie znaczy że mamy zaniedbywać swoje obowiązki. Wręcz przeciwnie, w czasie takiego okresu próbnego warto się wykazać i zwrócić na siebie uwagę. Read more »

Cv i list motywacyjny świadczą o nas

Stworzenie dobrego curriculum Vitae jest już początkiem sukcesu. Dobre, zwięzłe i poprawne cv to podstawa przy poszukiwaniach pracy. Bez względu na nasze doświadczenie, wykształcenie cv musi być rzetelne, prawdziwe. Nie warto w cv kłamać, zniekształcać. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej i tak pracodawca zweryfikuje zawartość cv, a my możemy obnażyć swoją niewiedzę i będzie nam wstyd. Curriculum Vitae powinno być napisane chronologicznie. Czyli od czasów szkolnych poprzez doświadczenie zawodowe. Najlepiej aby cv mieściło się na jednej stronie. Nie trzeba przecież opisywać całego swojego życiorysu zawodowego, a jedynie doświadczenie dla potencjalnego przyszłego pracodawcę. O kursach warto wspomnieć, ale tylko tych, które mogą być kluczowe dla pracodawcy. W zależności gdzie staramy się o pracę, warto stworzyć kilka rodzajów cv i listów motywacyjnych. Nie warto iść na ilość, lepiej pójść na jakość. Read more »

Jak skutecznie szukać pracy

Napisanie dobrego cv oraz listu motywacyjnego to pierwszy i jedne z ważniejszych kroków w kierunku poszukiwania wymarzonej pracy. Jeśli mamy już napisane cv to należy udać się do pracodawcy. Jeśli mamy już upatrzoną firmę, to udajemy się do działu kadr. Jednak dziś najczęstsza formą poszukiwania pracy jest Internet. Szukają spray warto korzystać z różnych źródeł, z różnych serwisów. Warto stworzyć na dobry portalu swoją wizytówkę, swój profil, który będzie naszą reklamą. Wówczas potencjalni pracodawcy mogą zapoznać się z naszym cv oraz zobaczyć nasze zdjęcie. Być może zdarzy się tak, że pracodawca wówczas sam się do nas zgłosi. Jednak takie rzeczy zdarzają się rzadko i to raczej pracownik puka do drzwi potencjalnego pracodawcy. Korzystnie jest też zapisać się do urzędu pracy. Tam również nie brakuje ofert pracodawców. Dróg do znalezienia pracy jest mnóstwo, jednak sam proces szukania pracy jest stosunkowo trudny. Bardzo często na jedno miejsce pojawia się wielu kandydatów i jest ogromna konkurencja. Pracodawcy mają też bardzo duże wymagania od przyszłych pracowników, Read more »

Jak znaleźć wymarzoną pracę

Dobra praca to dla wielu jedno z ważniejszych marzeń i życiowych celów. Ale sukces zawodowy czasem jest trudny do osiągnięcia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy mamy ogromne bezrobocie i wiele osób nie może znaleźć jakiejkolwiek pracy. Nie każdy również chce pracować poniżej swoich kwalifikacji. Niestety, poszukiwania pracy są niełatwe. Ale warto próbować wszędzie. Jeśli tylko znamy swoją wartość, mamy doświadczenie i wykształcenie, to jest szansa, ze praca dla nas się znajdzie. Najłatwiej o pracę jest w dziedzinach technicznych, informatycznych. Z pracą nie maja raczej problemów budowlańcy, inżynierowie. Gorzej jest z humanistami. Jednak mając wykształcenie humanistyczne jest szerokie spektrum możliwości. Ale można przecież się przekwalifikować i zmienić swój zawód. Elastyczność to cecha, która ceniona jest na rynku pracy. Dlatego warto też co jakiś czas pójść na kurs, nie stać w miejscu i nie poddawać się. Najbardziej skuteczne poszukiwanie pracy, to poszukiwania poprzez znajomych. Praca z polecenia to najczęstszy rodzaj rekrutacji wśród pracodawców. Read more »

Niełatwe poszukiwana dobrej pracy

Kiedy tracimy pracę, albo poszukujemy swojej pierwszej pracy zaczyna się problem. Dziś z pracą jest trudno, na rynku panuje ogromne bezrobocie. Jednak nie można się poddawać i choć statystyki są zatrważające, to jednak kiedyś te pracę w końcu znajdziemy. Jednak szukając pracy warto znać kilka ważnych zasad i metod skutecznego poszukiwania pracy. Najważniejsze, to nie szukać pracy na oślep. Niektórzy wysyłają cv gdzie popadnie a potem się szybko zniechęcają. Należy odpowiadać na takie ogłoszenia pracodawców, które są zgodne z naszymi oczekiwaniami oraz przed wszystkim możliwościami i kompetencjami. Raczej trudno starać się o pracę w biurze rachunkowym będąc z wykształcenia filozofem. Jednak warto również przekwalifikować się i zrobić jakiś dodatkowy kurs czy studia. To podnosi nasze szanse na znalezienie dobrej pracy. Warto szukać wiele dróg, różnych rozwiązań. Poszukiwanie pracy jest dziś znacznie łatwiejsze dzięki Internetowi. Można w ten sposób zaoszczędzić wiele cennego czasu, nie trzeba jeździć po całym mieście, wystarczy klikną ci wysłać swoje cv. Read more »

Jak długo szuka się pracy

Szukanie pracy to czasem bardzo długotrwały proces. Wiele osób rzuca się od razu w poszukiwania, niestety wiele osób robi to bezmyślnie. Pracy musimy poszukiwać z głową i rozsądnie. Przede wszystkim na początek warto się zastanowić jakie mamy kompetencje, jaką prace moglibyśmy wydobywać. Po takim przemyśleniu wtedy zabierajmy się do poszukiwania ogłoszeń. Nie odpowiadajmy na wszystkie ogłoszenia, tylko te zgodne z naszymi oczekiwaniami i naszymi kompetencjami. Bardzo często pracodawcy już w ogłoszeniu opisują dokładne oczekiwania wobec kandydatów, obowiązki i charakter pracy. Niektóre ogłoszenia, zwłaszcza w prasie są krótkie i lakoniczne. Warto również popytać wśród znajomych. Praca z polecenia jest wygodna dla obu stron i pracodawcy bardzo często właśnie w ten sposób poszukują pracowników, gdyż wówczas wiedzą, kim jest przyszły pracownik kiedy ktoś za niego poręcza. Jeżeli przez długo czas nie możemy znaleźć pracy, może warto pomyśleć o tym żeby się przekwalifikować. Czas kiedy jesteśmy be pracy można właśnie na to poświęcić i wybrać się na kurs, Read more »

CV to nasza wizytówka dla szefa

Przy poszukiwaniu pracy warto korzystać z różnych rozwiązań i wykorzystywać każda szansę i rozwiązania. Przede wszystkim warto zrobić analizę, czy ktoś z naszych znajomych mógłby nam pomoc w poszukiwaniu pracy. Na własną rękę też warto poszukiwać. Można zacząć od napisania mądrego rzeczowego curriculum Vitae. To dokument świadczący o nas, o naszych doświadczeniach i umiejętnościach. To właśnie cv będzie mówiło wiele o nas przyszłemu pracodawcy. Warto zatem stworzyć jasne, rzeczowe i estetyczne cv. W tym celu można ściągać z Internetu przykładowe cv. Nie tylko zawartość merytoryczna jest istotna, ale również wygląd i estetyka naszego cv. Podobnie jest z listem motywacyjnym. W liście motywacyjnym nie powinno się powielać informacji zawartych w cv. List motywacyjny to coś innego niż cv. To list skierowany bezpośrednio do pracodawcy. W liście motywacyjnym należy zwrócić szczególną uwagę na poprawność językową, niedopuszczalne są jakiekolwiek błędy. Warto tez dokładnie sprawdzić imię i nazwisko osoby, do której kierujemy cv i list motywacyjny, Read more »

This theme is designed by